Trening przed ligą

W dniach 8-9 października 2022, w siedzibie klubu w Zielonce, odbył się ważny pod względem treningowym turniej szachowy.

Zobacz wyniki turnieju:

http://chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_5301/


26 osób w rożnym wieku toczyło zacięte boje na 64 polach. Zwroty akcji towarzyszyły nam przez cały turniej. Dość powiedzieć,  że o wyniku końcowym nie tylko zadecydowała partia rozegrana przez późniejszego zwycięzcę turnieju, ale też tragiczna w skutkach pomyłka na 1 szachownicy. I tak, po ciężkich bojach, zwycięzcą został zawodnik rozstawiony z nr 1, nasz klubowicz – Adam Wernicki, uzyskując wynik 6 z 7 punktów ( bez żadnej porażki ) i jednocześnie potwierdzając posiadany ranking. Drugie miejsce przypadło Mikołajowi Odrobinie, który odnotował świetny występ. Zaś miejsce trzecie Pawłowi Przedpełskiemu. Całej trójce serdecznie gratulujemy.

Cztery osoby wypełniły tez normy na kategorie szachowe. Nasza przebojowa juniorka Anita Kulesza zdobyła II kategorię, Marcin Odrobina III kategorię, Tomasz Wojciechowski  III kategorię i osoba która ratowała organizatora, Sebastian Mackowiak, zdobył V kategorie szachową. Na zakończenie turnieju nastąpiło długo oczekiwane losowanie. Szczęśliwym posiadaczem nowego tabletu został  Oskar Mackowiak.

Jako organizator i sędzia zawodów serdecznie dziękuję wszystkim klubowiczom za godne reprezentowanie klubu SzachMatek .  Adamie, Anito, Karolu, Stefanie, Krzysztofie, Mikołaju , Konradzie, Tomirze, Wiktorze – wielkie dzięki. Do zobaczenia na turnieju w listopadzie.

– Sebastian Sentowski