Podsumowanie XIII Otwartego Turnieju SzachMatek

Podsumowanie XIII Otwartego Turnieju SzachMatek ❗

W miniony weekend 13-14.10.2018 rozegraliśmy pierwszy turniej w sezonie 2018/2019. Na listach startowych pojawiło się aż 60 zawodników, podzielonych na dwie grupy: 26 w grupie A i 34 w grupie B.

W grupie A zwyciężył Adam Długokęcki, który zdobył komplet punktów (7 z 7). Pan Adam przed turniejem legitymował się zaledwie IV kategorią, ale jego faktycznie umiejętności są dużo większe – pewnie pokonał rywali z wyższymi rankingami. W nagrodę, oprócz pięknego pucharu, otrzymał II kategorię szachową. Kolejne miejsca podium zajęli Robert Wydornik (5,5 z 7) oraz Karol Leszczewicz (5 z 7).

Kategorie specjalne wygrali:
✅Najlepszy Klubowicz KSz SzachMatek: Tomasz Ciupak
✅Najlepsza Kobieta: Kamila Majewska:
✅Najlepszy zawodnik z rankingiem do 1400: Waldemar Leszczewicz

W grupie B obyło się bez niespodzianek. Zwyciężył zdecydowany faworyt turnieju, który w zeszłym roku wygrał cały cykl Grand Prix – Maksymilian Wójcicki. Uczeń Szkoły SzachMatek oraz członek KSz SzachMatek w pewnym stylu pokonał wszystkich swoich przeciwników. Drugie miejsce zajął Filip Dworak (również reprezentujacy barwy naszego klubu – 5 pkt. z 6 partii). Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Ziętara (również 5 pkt. z 6 partii).

Kategorie specjalne wygrali:
✅Dziewczęta: Karolina Wągrowska, Maja Szczyglińska, Oliwia Pokora
✅Dzieci do lat 9: Leon Błażejowski, Grzegorz Bulsiewicz i Julian Dworak.

🏆Wszyscy ww. zawodnicy z obu grup otrzymali puchary, a gracze z miejsc 4-10 – nagrody rzeczowe.

Ponadto każdy szachista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.

Dziękujemy Wam serdecznie za pięknego ducha szachowej walki, wspaniałe emocje i atmosferę fair-play.