Klub Szachowy SzachMatek został założony przez Michała Markiewicza oraz Sebastiana Sentowskiego – dwóch szachistów, pasjonatów królewskiej gry oraz przede wszystkim – trenerów z powołaniem do nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych.

Naszym marzeniem jest stworzenie społeczności, w której szachiści będą mogli:
👨‍👨‍👦‍👦 spędzać przyjemnie i pożytecznie wolny czas
👨‍👨‍👦‍👦 doskonalić swoje szachowe umiejętności
👨‍👨‍👦‍👦 tworzyć i zacieśniać koleżeńskie relacje

A to wszystko…
➡️ bez względu na poziom szachowy oraz wiek
➡️ w doskonałej, przyjaznej atmosferze, którą dobrze znacie z zajęć i turniejów 🙂

Dlaczego warto dołączyć do Klubu SzachMatek?

✅ możesz korzystać z bezpłatnych cyklicznych szkoleń szachowych prowadzonych przez naszych trenerów lub zaproszonych gości
✅ możesz jeździć z nami na wycieczki plenerowe
✅ możesz brać udział w bezpłatnych turniejach szachowych dostępnych wyłącznie dla Klubowiczów
✅ możesz rywalizować w międzyklubowych rozgrywkach drużynowych w rejonie Warszawy, Mazowsza i całego kraju
✅ otrzymasz atrakcyjne zniżki na turnieje oraz obozy szachowe i sportowe organizowane przez Klub

Dlaczego warto grać w szachy?

SzachMatekNasz Klub założyliśmy z chęci tworzenia przyjaznego środowiska do współpracy dorosłych, doświadczonych szachistów oraz dzieci i młodzieży, którzy szybko doganiają starszych. Szachy są wciągającą grą, wymagającą koncentracji na określonym celu. Realizując go doskonalimy cenną sztukę bycia skupionym w sposób naturalny i ciekawy jednocześnie. Szachy są grą, w której naczelną zasadą jest zakaz cofania ruchów. Dzięki temu uczymy się wizualizować w swojej głowie możliwe pozycje, ruchy własne i przeciwnika. Dzięki szachom gruntuje się u nas przekonanie, że skuteczna droga do zwycięstwa nie wiedzie przez pochopnie podejmowane decyzje, lecz cierpliwe i konsekwentne dążenie do realizacji założonego celu. W szachach każdy ruch to wybór, niosący za sobą natychmiastowe konsekwencje. Nasi młodsi klubowicze szybko to zauważają, podobnie jak fakt, że z każdą decyzją muszą uporać się samodzielnie. Szachy to gra „dżentelmeńska”, wymagająca określonych zasad zachowania, kultury i szacunku do przeciwnika. Nabieramy przy tym pokory, a jednocześnie zyskujemy pewność siebie. Porażki i związane z nimi negatywne uczucia są wpisane w każdy sport, szachy nie stanowią wyjątku. Dzięki szachom każdy, nawet już w młodym wieku, oswoi się z porażkami i zacznie traktować je jako narzędzie do robienia postępów. Zwycięstwa, które nadejdą w następstwie będą smakować jeszcze lepiej, niż poprzednio. Szachy premiują osoby pracowite i zaangażowane w naukę gry. Tu jak na dłoni widać, że regularność to klucz do sukcesu.